V květnu 2015 byl v rámci programu H2020 předložen evropské komisi ke schválení projekt s názvem The Horse as an Agent of Transmission of European Heritage and Europeanization. Česká zemědělská univerzita byla jedním ze 14 předkladatelů projektu a ing. Cyril Neumann zpracoval do evropského programu projekt s názvem: Národní kulturní památka Starokladrubský bělouš - živé umělecké dílo. Bohužel tento pojekt nakonec nebyl Evropskou komisí vybrán k realizaci.
V lednu 2017 podal úsek chovu koní v rámci programu Praha-PólRůst dva subprojekty pod celkovým názvem: Projekt KOMERCIONALIZAČNÍ PRODUKTY: NEBEZPEČNÉ PŘÍRODNINY, HIPO MONUMENTY A PAMÁTKY, SLUŽEBNÍ KONĚ (CZ.07.1.02/0.0/0.0/16_040/0000371), který byl spolufinancován Evropskou unií. Oba projekty byly vybrány a v průběhu roku 2018-2020 pak byly oba subprojekty dokončeny.
V rámci subprojektu Služební koně byla zpracována studie na téma Porovnání charakterových a kognitivních schopností plemen koní vzhledem k jejich využitelnosti v jednotce městské i státní jízdní policie, která se zabývala možností predikce schopností koně vyrovnat se se stresem na základě sledování hladiny slinného kortizolu.
V rámci projektu Hipomonumenty byla spuštěna aplikace Po stopách koní v Praze, která prostřednictvím mobilních telefonů představuje návštěvníkům Prahy nejdůležitější hipologické stavby a umělecká díla s motivem koně.
V roce 2022 byly podány dvě žádosti o grant. Jedna opět na Magistrát hl. města v programu na podporu projektů ke zlepšení stavu životního prostředí hl. m. Prahy pro rok 2022 s názvem Údržba přirozené vegetace nelesního biotopu pomocí pastvy koní.
V dubnu téhož roku byl zpracován projekt v rámci česko-slovinského programu GAČR s názvem Porovnání historického vývoje lipických a starokladrubských koní s využitím dostupných literárních pramenů a moderních genomických metod.
Projekt Údržba přirozené vegetace nelesního biotopu pomocí pastvy koní byl přijat a v letech 2022-2023 byla zahájena 1. část projektového plnění. Pro rok 2024 byl podán totožný projek Údržba přirozené vegetace nelesního biotopu pomocí pastvy koní 2. část, pro který byl grant také udělen a práce hodnotící rostlinou a hmyzí biodiverzitu na pozemku spásaném koňmi pokračuje.
Za úsek chovu koní byli v rocwe 2023 Martina Janošíková a Cyril Neumann přizvání k rozsáhlému projektu Ministerstvá vnitra Pátrač2, při kterém je vytvářen software umožňující zapojení služebních koní do pátrání po pohřešovaných osobách. Projekt Pátrač2, registrační číslo: VK01020018 - Evaluace a zvýšení úrovně připravenosti pátracích týmů využívaných při pátrání po pohřešovaných osobách v terénu, bude pokračovat až do roku 2026.