×
doc. Ing. Jaroslav Havlík, Ph.D.
banner

Komerční projekty

Terpenix s.r.o. je spin-off firmou ČZU v Praze. Česká zemědělská univerzita v Praze je tedy jejím spoluvlastníkem. Firma se zabývá:

  • vývojem přípravků ochrany rostlin na bázi přírodních látek, extraktů rosltin a silic
  • servisním výzkumem v oblasti biopesticidů, spolupracovali jsme např. s Agro Bio Opava s.r.o.
  • servisním výzkumem v oblasti biologické aktivity přírodních látek, nabízíme stanovení antimikrobiálních účinků látek pro široké spektrum uplatnění, např. jako náhrady antibiotik ve výživě zvířat, do čističek vzduchu, apod. Spolupracovali jsme např. s firmou Philips, Delacon Biotechnik GmbH, aj.
  • testy cytotoxicity na nádorových liniích
  • HPLC obsahové analýzy rostlinných extraktů

 

Ošetřeno.cz : ošetřeno přírodou je projektem firmy Terpenix s.r.o. Jedná se o specializovaný e-shop určený pro zahrádkáře a drobné pěstitele, ve které naleznou ověřené prostředky biologické ochrany rostlin, jako jsou rostlinné extrakty, silice, chytré houby, mechanické prostředky boje proti škůdcům jako jsou lepové pásy, dýmovnice proti krtkům, přípravky proti mšicím, všetně mšice smrkové, a prostředky proti slimákům, například Ferramol. Výhodou těchto látek je, že nezanechávají rezidua, která by mohla poškozovat zdraví. Prodáváme pouze ověřené ekologické prostředky a poskytujeme bezkonkurenční poradenství. Naše výrobky jsou vhodným dárkem např. pro seniory. Vyvíjíme i vlastní produkty, opět opřené o zkušenosti, prověřené akademickým výzkumem a skutečně funkční.