×
doc. Ing. Jaroslav Havlík, Ph.D.
banner

Ošetřeno.cz a Terpenix

Terpenix s.r.o.je spin-off firmou ČZU v Praze. Česká zemědělská univerzita v Praze je tedy jejím spoluvlastníkem. Firma se zabývá:

  • vývojem přípravků ochrany rostlin na bázi přírodních látek, extraktů rostlin a silic
  • servisním výzkumem v oblasti biopesticidů, spolupracovali jsme např. s Agro Bio Opava s.r.o.
  • Vývojem a výrobou speciálního funkčního pytle na skladování brambor s ochranou proti klíčení - Zembag

 

Ošetřeno.cz : ošetřeno přírodou je projektem firmy Terpenix s.r.o. Jedná se o specializovaný e-shop určený pro zahrádkáře a drobné pěstitele, ve které naleznou ověřené prostředky biologické ochrany rostlin, jako jsou rostlinné extrakty, silice, chytré houby, mechanické prostředky boje proti škůdcům jako jsou lepové pásy, dýmovnice proti krtkům, přípravky proti mšicím, všetně mšice smrkové, a prostředky proti slimákům, například Ferramol. Výhodou těchto látek je, že nezanechávají rezidua, která by mohla poškozovat zdraví. Prodáváme pouze ověřené ekologické prostředky a poskytujeme bezkonkurenční poradenství. Naše výrobky jsou vhodným dárkem např. pro seniory. Vyvíjíme i vlastní produkty, opět opřené o zkušenosti, prověřené akademickým výzkumem a skutečně funkční.
Zembag je speciální funkční pytel na skladování brambor a vlastní produkt firmy Terpenix. Díky kmínové silici brambory v tomto pytli neklíčí a vydrží až jeden rok při pokojové teplotě např. na kuchyňské lince. Pytel šije chráněná dílna Daneta